Yerden ısıtma sistemi nedir?

Yerden Isıtma Maliyeti Nedir?

Yerden ısıtma maliyeti nedir? Yeni inşa edilen binaların yanı sıra restorasyon çalışmaları ile yenilenen yaşlı binalarda da tercih edilen bu sistem, kullanıcılar açısından maliyet düşünülerek ilk anda çekimserlik yaratabiliyor. Oysa kullanıcılar yerden ısıtmaya karar vermeden önce bunun uzun vadeli kazançlarını da göz önünde bulundurmalıdır. Yerden ısıtma ne kadar maliyetli olsa da yüksek oranda size olumlu geri dönüş yapacak bir teknoloji olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca halihazırda bulunan kazan, kombi ve güneş enerjisi gibi sistemlerle de kolaylıkla entegre olmakta ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Özellikle suyla çalışan yerden ısıtmanın uygulandığı su sıcaklık seviyesi ve radyatörün kullandığı ısı seviyesi arasında oldukça ciddi bir fark bulunmaktadır. Radyatörlü sistemde yaklaşık 80 C olması gereken su ısısı seviyeleri, sulu yerden ısıtma sistemi söz konusu olduğunda 40 Cye kadar düşerek ısı tasarrufu sağlamaktadır.

Yerden ısıtma sistemlerinin metrekare başına düşen fiyatları proje ve otomasyona göre farklılık göstermektedir. Buna rağmen genel anlamda bir rakam vermek gerekirse, işçiliğin hesabın dışında bırakıldığı KDV dahil tüm fiyatlar 100 metrekare söz konusu olduğunda 6000 – 8000 TL arasında değişiklik gösterecektir. Rehau, Vatanpor markalarını uzman ekibimiz Rehau Yerden Isıtma tarafından uygulama süresince kullanılan güvenilir markalardır. Yapılacak işlemler bu markaların fiyatlandırmalarına göre farklılık gösterecektir. Bu işlemler oldukça kapsamlı bir işçilik ve tadilat gerektireceğinden işinde tecrübe sahibi ve uzman bir firma ile çalışılması oldukça önemlidir.

Yerden Isıtma Nedir? 

Yerden ısıtma sistemleri kullanıcılar için epey konforlu ve ekonomik deneyim fırsatları sunarken, yerden ısıtma nedir? sorusu da her geçen dün biraz daha fazla gündeme gelmeye başlıyor. Birbirinden farklı mekan ve ortamlara kolaylıkla uygulanabilen bu yeni teknoloji ürünü sistem ofislerden evlere, otellerden villalara kadar pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Doğru uygulama yöntemleri doğrultusunda sera, kış bahçesi, ve hastane gibi toplu yapılarda ısıtma sistemi olarak da kullanılabilmektedir.

Sistemin en büyük kolaylığı ve avantajı ise tüm mekanı eşit bir şekilde ısıtabiliyor olmasıdır. Yerden ısınmayı tercih eden kullanıcılar özellikle kış aylarında bu hizmetten oldukça memnun kalmaktadırlar. Bu da yerden ısıtmayı tercih edecek olan yeni adayların yerden ısıtma ne kadara mal olur sorusunu sormalarına sebep oluyor. Popüler olarak kulllanılan yerden ısıtma hizmetini uzman ve profesyonel olarak çalışan Rehau bayisi Rehau Yerden Isıtma ile sağlayabilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın, profesyonellik çok önemlidir. Bu sayede  yerden ısıtma sistemini uzun  yıllar kullanabilirsiniz.

Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Terimsel olarak yerden ısıtma iş yerleri veya konutların özel teknikler kullanılarak yerden ısıtılması anlamına gelmektedir. Elektrikli ve sulu yerden ısıtma olarak ikiye ayrılan bu sistem, ısının mekân içerinde homojen bir şekilde dağılmasını sağlamaktadır.

Yerden ısıtma ne üzerine döşenir sorusunun cevabı ise döşenecek sistemin elektrikli mi yoksa sulu mu olacağına göre değişiklik göstermektedir. Elektrikli ısıtma sistemleri genellikle henüz yapılar inşaat aşamasındayken uygulanmaktadır. Döşemelerin hemen alt kısmına kablolar ve şilte yerleştirilmektedir.

Sulu yerden ısıtma sistemi söz konusu olduğunda ise, zeminin altından sıcak suyun taşınmasını sağlayan borulardan faydalanılmaktadır. Bu sistemin kurulabilmesi için insanların sandığının aksine herhangi bir zemin engeli bulunmamaktadır. Doğal taş, ahşap, mermer, seramik, parke, fayans vb frklı türdeki zeminlerin altına sistem rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Yer ısıtmalarında su ya da elektrik sisteminin kullanılmasına göre farklı avantajlardan faydalanmak mümkündür. Her iki sistemde de kullanılan enerjiden en verimli şekilde faydalanma beklentisi vardır. Hepimizin bildiği gibi günümüzde enerji kaynakları oldukça hızlı bir şekilde tükenmektedir. Bu sistem ise şu anda oldukça çevreci ve sürdürülebilir bir enerji sistemi olarak görülmektedir.

Katlar arasındaki ısı ve ses yalıtımını sağlamasının yanı sıra, çalışma prensibi gereği toz ve böcek oluşumuna katkı sağlamaması da kullanıcıların bu sistemi tercih etmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Sistem herhangi bir mekana uygulandığında radyatör gibi büyük bir eşyaya ihtiyaç duyulmuyor olması ve dağıtım kutusunun dışardan görülmüyor oluşu, mekana geniş bir alan kazandırdığı gibi ferahlık da sağlıyor. Yakın bir zamana kadar yalnızca ticari amaçla inşa edilen yapılarda yerden ısıtma kullanılmış olsa da bugün neredeyse birçok evin içine bu sistem girmiş bulunmaktadır.

 

Devamını Oku
Yerden ısıtma borusu fiyatları

Yerden Isıtma Borusu Fiyatları – Rehau Yerden Isıtma Boruları

Yerden ısıtma projesi için en önemli malzemelerden biri olan yerden ısıtma borusu. Yerden Isıtma Sistemi için olmazsa olmaz olan yerden ısıtma borusu seçimi hakkında titiz olmak, marka olmasına dikkat etmek gerekiyor. Yan sanayi bir yerden ısıtma borusu kullanıldığı zaman sırf maliyetten düşülmek ve işi daha ucuza getirmek amaçlanınca istenmeyen sonuçlara ve masraflara yol açabiliyor. Siz siz olun yerden ısıtma konusunda kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına dikkat edin. Bu yüzden en iyi markalardan biri olan Rehau seçilmesi gerekmektedir. Kesinlikle Rehau yerden ısıtma borusuna güvenebilirsiniz.

Yerden Isıtma Nedir

Yerden ısıtma sistemi nedir ? ; Yerden ısıtma sistemi ısıyı diğer sistemlerden farklı şekilde yayar ve büyük daireler’de tam kontrol ve tam konfor sağlar. Örneğin bir odada sıcaklığı tek termostat ile yerden ısıtma borularının ısılarını kontrol edebilir ve konfor sağlayabilirsiniz. Zeminden ısıtma sisteminde daha iyi verim alabilmek için konutun iyi bir yalıtım sistemi olması gerekiyor. Günümüz teknolojisinin getirdiği Modülasyon panelleri sayesinde Rehau yerden ısıtma borularının daha hızlı şekilde döşenmesine olanak sağlamaktadır. Modülasyon panelleri sayesinde çok kısa sürelerde montaj tamamlanıyor. Belirli periyotlar ile döşenen Rehau yerden ısıtma boruları her dairede bulunan toplayıcı ve dağıtıcı Rehau Kollektörlerine bağlanması gerekmektedir. Rehau Yerden Isıtma Sistemlerinde yapılan montajın kullanım ömrüne büyük etkisi bulunmaktadır. Her hangi bir yanlış montajda boruların patlaması ve evin hasar alması olanaklı bir durumdur, bu bakımdan kullanılan ürünleri yüksek kalitede olması ve montajın işin ehli ustaların yapmış olması gerekmektedir.  Rehau Bayisi olarak profesyonel şekilde montaj hizmeti ve distribütör garantili rehau ürünlerimizi kullanmaktayız. Elektirikli Yerden Isıtma Sistemlerinde elektirikten elde ettiğimiz enerji ısı enerjisine dönüşür. Bu esnada rezistans kabloları görevalır. Bu kablolar ısıtma kablosu olarak da bilinir. Diğer bir yöntem olarak sulu yerden ısıtma ise harici bir kaynakta su ısıtılır. Bu su yerden ısıtma boruları içerisinde döndürülür. Her iki yöntem de verimli sonuçlar vericektir; fakat her iki sistemin kendine özgü dezavantajları ve avantajları bulunmaktadır. Birbirinden bağımsız bu yöntemlerin tek bir ortak noktası ısının homojen şekilde dağılmasını sağlamaktır. Her iki yöntemde enerji verimliliği esas alınmıştır.

Yerden ısıtma nedir

Yerden Isıtma Borusu Nasıl Döşenir?

Yerden ısıtma borusu metre kare başına döşenir; metre oranına göre bir yalıtım yapılması gerekmektedir aksi halde istenen verimi ve tasarrufu sağlayamayız ve bu durum ısı kaybını büyük bir ölçüde etkiler. Günümüz teknolojileri ile hazırlanan Modülasyon panelleri yani yerden ısıtma straforu olarak da bildiğimiz ısı yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Yerden ısıtma boruları bu straforların üzerine düzenli bir şekilde ve esnek olarak dağıtılır. Isıyı ortak bir şekilde mekana yaymak ilk hedefimizdir. Montaj işlemi hızlı bir sürede yapılmaktadır. Odalara dağıtılarak belirli aralıklar ile döşenen yerden ısıtma boruları, her dairenin merkezinde yer alan dağıtıcı ve toplayıcı kollektörlere bağlanması gerekmektedir. Sistemin çalışması için dağıtıcı ve toplayıcı kollektörlerin ana ısıtıcıya bağlanması gerekmektedir.

Ana kolon hatlarının tamamlanmış ve kollektör dolapları ile kollektörlerin montajlarının bitirilmiş olması durumunda bina içerisinde bulunan modülasyon paneli sistemi 4 çalışan olduğu takdirde günlük ortalama 400 metrekare alana döşeme sağlanabilir.Döşeme yapıldıktan sonraki aşama ise döşemenin testini yapmaktır.Borular üretilirken test edilir fakat biz yine de döşeme çalışması yaparken herhangi bir hasar durumuna karşın ayrı bir test yapmaktayız.Bu test yapılmaya başlandığında borular ısıtılmaya başlanır ve sıcak bir şekilde döşeme sağlanır. Yerden ısıtma sisteminde herhangi bir soğukluk bulunması durumunda gereken tüm işlemleri yaparak,soğuk bölgenin çalışması sağlanır.

Yerden ısıtma sistemlerinin ömrü çok önemlidir.Uzun kullanım için de en önemli etken sistemin montajıdır. Bu yüzden yerden ısıtma sisteminde kullanılacak malzemelerin yüksek kalitede ve özenle seçilmiş olması size artı sağlar.Özenli bir şekilde yapılmış yerden ısıtma sistemi montajı tüm şartlar sağlandığı takdirde yerden ısıtma boruları 100 yıldan fazla kullanılabilir.

Yerden Isıtma Boru Türleri Nedir?

Yerden ısıtma boruları çeşitleri fazlaca bulunmaktadır. Bu borulara bakacak olursak temel olarak oksijen bariyersiz ve bariyerli olarak iki kategoriye ayrılmaktadırlar.Oksijen bariyerli borular şunlardır;

Pex-a oksijen bariyerli borular
Pex-b oksijen bariyerli borular
Pex-c oksijen bariyerli borular
PPR-C oksijen bariyerli borular
PE-RT oksijen bariyerli borular
Polibütan oksijen bariyerli borular
Pex-Al oksijen bariyerli borular

Bu borular arasında esneklik olarak en çok tercih edilen borular PEX-A ve PE-RT borulardır.Yüksek basınç ve yüksek sıcaklıklara karşın %100 uyumlu olarak ömrünün daha uzun olmasını sağlar.

Yerden ısıtma pex-a boruları
Oksijen Bariyerli Boru Nedir?

Oksijen bariyerli yerden ısıtma borusunda öne çıkan en önemli özellik suyun içerisinde oksijen oluşumunu engelleyebilmektir.Korozyon oluşumu sulu yerden ısıtma sistemlerinde sıkça görülmektedir.Sistemde bulunan oksijeni yok ettiğinizde paslanma gibi sorunları ortadan kalkmaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri 40 derecenin üzerine çıkamaz. Bu nedenle kullanılan yerden ısıtma borularının içerisinde mikroorganizmaların yaşamasına sebep olur.Zaman geçtikçe boru içinde ve çevresinde türeyen bu canlılar tesisatta tıkanlığa sebep verirler.Bu faktörü göz önüne aldığımızda yıllık bakım yaptırmak gerekmektedir.Fakat oksijen bariyerli boru kullanarak bunları engelleyebilirsiniz.Bu borular pas,kireç ve tortu gibi oluşumları da engelleyebilmektedir.

Rehau Yerden Isıtma Borusu

Esneklik konusunda üst seviye bir iş çıkaran Rehau yerden ısıtma borusu yerden ısıtma sistemleri arasında bulunan en gelişmi özelliklere sahip borulardır.Esnekliği sayesinde Rehau straforuna rahatlıkla uygulama yapılabilir.Uzun ömrünün en büyük etkenlerinden birisi 5 katmanlı olarak yapılmış olan oksijen bariyerli olmasıdır.Bu sebepten dolayı zaman içinde uzama ve tıkanmaları engelleyerek size konforlu bir yerden ısıtma sistemi sunmaktadır. Rakipleri arasında Rehau yerden ısıtma borusu fiyatı ile de ilk sıradadır.

Diğer Yerden Isıtma Boruları

Yerden ısıtma sistemlerinin olmazsa olmazı yerden ısıtma boruları estetik ve ısı tasarrufu konusunda iyi ve son sistem olduğu için istek artmaktadır.

Farklı marka yerden ısıtma borularıda üretilmeye başlamıştır. Pilsa Yerden ısıtma borusuda bu markalardan öne çıkanlar arasında yer almaktadır. Yoğuşma konusunda sorun olmayan, dayanıklı ve uzun ömürlü borular üretmeye başlamıştır. Kullanım şekli oldukça kolay ve hızlı bir şekilde hazır hale getirilebiliyor.

Pilsa yerden ısıtma boruları içe ve dış ortam arasında herhangi bir oksijen ısı kaybı olmasına izin vermemektedir. Isıtma sistemlerinin oksitlenmesini engeller ve kullanım ömrünün gönül rahatlığı ile uzadığını temenni edebiliriz. 180 derecelik erime noktasına ulaştığı zaman, erimeye karşı dayanıklı olduğu için yapısını kaybetmez ve erimez. Sistemdeki suyun akıcılığını bozmaz sahip oldugu suyu azaltmadan her noktaya eşit şekilde dağılmasını ve ısıyı yaymasında büyük rol oynar. Yapısının esnek olması uzamasına şekil değiştirmesine neden olmaz her daim kendi boyutunu korur.

Yerli üretim olarak piyasaya sürülen Pilsa yerden isitma boruları polietilen malzemelerin bileşenleri oluşturması ile ortaya çıkarılmaktadır. Kolaylıkla esneyebilen ve montajı kolay hale getiren özelliğe sahip olmasına rağmen uzun ömürlüdür.

Bizimle İletişime Geç Hemen Arayalım!

Devamını Oku
Yerden ısıtma sistemi nedir?

Yerden Isıtma Maliyeti Nedir?

rehau yetkili tali bayi

Dünya çapında en önde yer alan marka olan Rehau enerji tasarruflu bir şekilde malzemeler üreterek yenilenebilir enerjiyi sunmaktadır. Rehau bayi olarak Yenilikçi anlayışı ile ekolojik ve ekonomik olarak zorluklar ile hızlı bir şekilde mücadele etmektedir. Mühendislik alanlarında verimi yüksek çözümleri bulunan Rehau, piyasanın en iyi üreticisi olarak gösterilmektedir. Merkezi süpürge sistemi ve yerden ısıtma sistemleri gibi hizmetler sunmaktadır. Abbass Mühendislik çatısı altında Rehau Bayi olarak bu hizmetleri müşterilerimize daha iyi sunmaya çalışmaktayız.

Rehau Tarihçesi

Üretim konusunda büyük başarılar sergileyen Rehau, ilk olarak su hortumları ve borular üretmeye başladı.Sonraki yıllarda çok hızlı bir şekilde büyüyerek çoğu alanda malzemeler üretmeye başlamıştır. Ürünlerinin alanında üst seviyelere gelmesini mühendislik bilgileri sağlamıştır. Volkswagen’in Beetle model araçları için yedek parça üretmeye 1951 yılında başlayan Rehau, daha sonra ise 1958 yılında plastik pencereler için profil üretmeye başlamış ve binalar içerisinde ses ve ısı yalıtımı için adım atmıştır. Dünyanın çoğu yerinde bayileri bulunan Rehau markası, dünyada çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

1980’li yılların başında imalat alanlarını genişleterek boyalar ve sıhhi borular alanında da uzmanlaşırlar. Yerden ısıtma tesisatların 1986 yılında başlayan Rehau, 1987 yılında ısıtma alanında ve sıhhi tesisat konusunda çığır açacak olan geçmeli manşon teknolojisi ile piyasaya sürmüştür. Rehau ART’ı da 2001 yılında açan marka,bu sayede sanata olan desteklerini de kesmiyor. Kompozit malzemeyi temel alan hat sistemi ise 2009 yılında üretilmeye başlanmış,2013 yılında ise ana tedarikçi olarak dünya genelinde tercih edilmiştir. Rehau markası günümüzde farklı konularda ve imal ettiği kaliteli malzemeler sayesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Rehau Uzmanlık Alanları Nelerdir?

yerden ısıtma bayi banner

Kurulduğu andan beri yenilikçi ve güvenilir yapıya sahip olmayı kendisine hedeflemiştir. Dünyanın birçok yerinde bayileri olan Rehau yüksek verimli ve kaliteli ürünler üreterek kendisini kanıtlamıştır. Rehau markası kurulduğundan itibaren 150’den fazla patenti bulunarak ülkesinde en çok patenti bulunan firmalar aralarında bulunmaktadır. Yenilikçilik konusunda hızını kaybetmeyen Rehau, verimlilik ve ekonomik konuda alıcıya konfor sunma amacı sağlamaktadır.Enerji,yenilenebilir enerji ve su yönetimleri konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.

Rehau Bayisi Olarak Faaliyet Alanları Nelerdir?

Abbass Mühendislik Rehau Türkiye bayisidir. Müşterilerimize en kaliteli ve en yüksek performans sağlayan firmamız için kalite en önemli unsurdur.Müşterilerimize verdiğimiz hizmetin yüksek kalite ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde giderebilecek şekilde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.Çalışma sürdürdüğümüz kollarda prensiplerimiz şunlardır;

 • Müşteri istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı yerine getirmek.
 • Eksiksiz profesyonel bir çalışma için gereken projenin planlanması ve montajlama’nın doğru olması için tüm kontrollerin yapılması.
 • Her zaman ekonomik konudan sizi rahat ettirecek bir şekilde hizmet vermek.
 • Doğabilecek hataları engellemek.

Bu ve benzeri nedeniyle her daim sizlere en iyi hizmeti Rehau Bayii olarak sunmaktayız.

Hizmet Verilen Alanlar Nelerdir?

Abbass Mühendislik Rehau Bayisi olarak tüm Rehau ve Vatanpor ürünleriyle hizmet vermekteyiz. Her zaman müşterilerimize yüksek performans ve memnuniyet sunmaktayız. Hizmet verilen alanlar;

 • Rehau Yerden Isıtma
 • Rehau Hijyenik Kullanık Suyu tesisatları
 • Rehau Merkezi Süpürge Sistemi
 • Rehau Bina Atık Su Tesisatı gibi alanlardır.

Rehau Yerden Isıtma Hizmetleri

Rehau yerden ısıtma kontrol seti

Rehau markası yerden ısıtma sistemlerinde önemli bir yere sahip olan yenilenebilir teknolojiyi önemsemektedir. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile birlikte Rehau Bayi olarak hizmet vermekteyiz. Yerden ısıtma sistemi döşenmesi sırasında keşif, planlama, proje danışmanlığı gibi hizmetler de vermekteyiz. Bu işlemleri sağlarken kaliteli işçilik yapmaktayız.

Daha tasarruflu ve yüksek ısınma sağlayan yerden ısıtma sistemleri çokça tercih edilmektedir. Geleneksel olarak kullanılan ısıtma sistemlerine nazaran yaklaşık %25 oranında tasarruf sağlamaktadır. Zemine uygun bir döşeme seçilerek en yüksek performansı almanız sağlanır. Yerden ısıtma sistemlerinin alan konusunda herhangi bir sınırlama olmadığından dolayı büyük alanlara dahi rahatlıkla yapılabilir. Çim ısıtma aracı olarak stadyumlarda kullanılan yerden ısıtma sistemleri, cami gibi büyük alanlarda da sorunsuzca kullanılabilmektedir. Yüksek performans sağlayabilmesi adına en önemli faktörlerden birisi olan yerden ısıtma borusunun en kalitelisini kullanmaktayız. Bu sayede uzun yıllar boyunca sisteminizi kullanabilirsiniz.

Rehau Hijyenik Kullanım Suyu Hizmetleri

rehau yerdenisitma termostatlari
rehau kollektorleri
rehau yerden isitma malzemeleri

Hepimiz içtiğimiz ve kullandığımız suya dikkat ederiz. Rehau, hijyenik kullanım suyu tesisatı ile bu ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bu sistemleri sunan Rehau, sağlıklı ve hijyenik bir şekilde sularınızı,yıllardır süre gelen tecrübesi ile hizmet vermektedir.

Kurşunsuz fittingsler suların sağlıklı ve temiz olmasını sağlamaktadır. Hepimiz özellikle küçük çocuklarımızın sağlığı açısından temiz su kullanımını tercih ederiz.Hijyen ve temizlik Abbass Mühendislik olarak ön plana çıkmaktadır.Suyu her alanda kullandığımız için ve doğru yoldan sağlığımız açısından etkisi olduğundan dolayı hijyen her zaman en ön planda olmalıdır.Bakteriler ve mikroplar,temiz olmaya ve düşük kaliteli ürünlerde rahatlıkla çoğalabilirler.Bu durumu ürünleri ile engelleyebilen Rehau, sızdırmazlık konusunda da en iyi verimi sunar.Belirli noktalarda su biriktirmeyerek, suyun hareket etmesini sağlayan Rehau markası bakteri ve mikropların üremesine engel olur. Yüksek performans sağlayan boruların en büyük özelliği tesisat ve onarım işleri Rehau bayisi olarak uzun kullanım garantisini vermekteyiz. Güvenliği hat safhada olan sistemlerimizde Pe-xa malzeme kullanılmıştır. Enerji tasarrufu da sağlayan sistem, korozyona karşı da dayanıklılık sağlamaktadır.

Rehau Merkezi Süpürge Tesisatı Hizmetleri

Rehau Süpürge

Merkezi süpürge sistemi de üreten Rehau markasının Rehau Bayisi olarak bu hizmeti de sizlere sağlamaktayız. Olabilecek en üst seviyeye getirilmiş donanımlar sayesinde güvenilir bir şekilde iş yeri ve ev gibi yerlerin daha temiz olmasını sağlayan bu teknoloji hayatınızı daha kolay bir hale getirmektedir. Kurulumu tarafımızca yapılmaktadır. Büyük alanlarda ve aklınız gelebilecek her mekanda rahatlıkla temizlik yapabileceksiniz.

Günlük yaşam alanlarınızda gözle görülmeyecek yerlere konulan merkezi emiş sistemi montajı genellikle binaların bodrumuna yapılır. Bir diğer önemli malzeme olan vakum prizleri de binanın çeşitli alanlarına konumlandırılır. Gelelim en önemli malzemeye;
Hafif emiş boruları, kullanarak kullanıcının istediği alanda temizlik yapılabilmektedir. Uzun ömürlü ve temizlik konusunda son derece titiz olan bu ürün, hızlı bir şekilde temizlik yapmanızı sağlar.

Kolay temizlik yapmanızı sağlayan bu hizmetimizin çalışma mantığında; temizlediğiniz toz ve benzeri şeylerin merkezi sisteme götürmesini sağlar. Emiş cihazı temizlik konumunun dışında olduğundan dolayı gürültü yapmayarak sessiz bir şekilde temizlik yapabilirsiniz. Her zaman yüksek performans politikası ile yoluna devam eden Rehau markası, bu ürününde yüksek emiş ile öne çıkmaktadır. Bu sayede evinizin, iş yerinizin her yerinde rahatlıkla temizlik yapabilirsiniz. Hijyenik bir yaşam alanı sunmamızı sağlayan bu teknoloji, konforu ve zamandan tasarruf konusu ile de öne çıkmaktadır.

Rehau Bina Atık Su Tesisatı Hizmetleri

Rehau atık su tesisatı

Rehau markasının öne çıkan diğer hizmetini de Rehau Bayisi olarak vermekteyiz. Ses yalıtımı konusunda öne çıkan teknolojinin ana özelliği ise binadaki atık sularının dışarıya taşınmasında önemli rol oynamaktadır. Sessizliğiyle bilinen Rehau bina atık su tesisatı hizmeti malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Suyun donması etkenini göz önünde bulunan Rehau suyun donmasını bu ürünü ile engelleyebilmiştir.

Gürültü konusunda en az seviyeye getirebilmek için dirsekler kullanılır. Rehau markasına patentli bulunan sabitleme kelepçeleri kesin sonuçlar vermektedir. Bu sayede her çeşit yapılarda yüksek performanslı,güçlü ve hızlı bir şekilde bu tesisatın kurulumunu sağlamaktayız. Rehau markasının en öne çıkabilme sebeplerinin başlıca nedenleri şunlardır;

 • Her zaman ihtiyaçlar doğrultusunda en iyi ürünleri üretebilmek,
 • Uzman bayilerin teknik desteği,
 • Yüksek performanslı ürünler,
 • Yıllarca kullanabilme garantisi,
 • Güçlü ve dirençli malzemeler,
 • Dayanıklı tesisat.

Rehau Bayi İle Hemen İletişime Geçin!

Yerden ısıtma, zemini bir radyatöre dönüştürerek enerji açısından verimli bir ısıtma sağlar. Zeminin altından geçen borular, bir oda boyunca tutarlı ısıtma görevi görür. Hava zemin seviyesinde ısıtıldığı için, bu, tavana kadar yükselen ısıtma havasıyla ilişkili atık olmadan bir oda boyunca mükemmel ortam sıcaklıkları sağlar.

Category: Yerden Isıtma

M2’si 10€’dan başlayan yerden ısıtma sistemlerini etkileyen faktörlere göre fiyatta değişkenlik olabilmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Category: Yerden Isıtma

Evet! Sonradan yerden ısıtma günümüzde çokca tercih edilmektedir.

Category: Yerden Isıtma

Load More

Devamını Oku
VatanPor Strafor

Yerden Isıtma Straforu, En Uygun Strafor– Vatanpor

Yerden Isıtma Straforu Nedir?

Yerden ısıtma sisteminde en önemli malzemelerden birisi yerden ısıtma straforunda dikkat etmemiz gereken marka kalitesidir çünkü ısının temel olarak yayılmasını sağlayan malzeme yerden ısıtma straforudur. Rehau yerden ısıtma borularına uygun olan strafor rehau’nun kendi ürettiği strafordur enerji verimliliğini arttırır ısının düşmesini engeller.
Rehau yerden ısıtma straforu üzerine dökülen şap katkı maddesi, şap altı izolasyon olarak bildiğimiz özel bir malzemedir. Kullanım amacının sebebi ısıtma borularının yere boşluk kalmayacak şekilde sabitlenmesi ve yerden ısıtma borularının strafor üzerine daha pratik şekilde montaj yapılmasını sağlayan bir maddedir.

Isı yalıtımına da katkı sağlayan rehau şap katkı maddesi kullanılmadığında, çıplak zemin üzerine çirkin bir görüntü ve borularda ısı kaybına neden olacaktır. Yerden ısıtma sisteminden verim alabilmek için en alt tabakada bulunan strafor yalıtımına dikkat edilmesi gerekmektedir, aksi taktirde gerekli ısı dağılımını alamayabilirsiniz.
Isı enerjisi verimliliğini arttırmak açısından rehau yerden ısıtma straforunu kullandığımız zaman konfor olarak değişim grafiğinin hissedilebilir bir şekilde değiştiğini görebiliriz. Sulu yerden ısıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan rehau yerden ısıtma straforu bu sistemin temelini oluşturmaktadır.

İç dış mekan projelerinde yerden ısıtma dağıtım merkezden kolektör, çok katlı projelerde ise tek kolundan yapılmakta olduğundan ötürü; rehau yerden ısıtma straforunun ölçülerinin doğru alınıp strafor döşemelerinin yapılması gerekmektedir. Yerden ısıtmada temel konu m2 ölçüsü baz alınarak enerji tasarrufu maksimum verim alımı, sağlamaktır, bu konuda yerden ısıtma straforu gerekli bir malzemedir.

Rehau yerden ısıtma straforu

Yerden Isıtma Sisteminin Faydaları Nedir?

Yerden ısıtma straforu yerden ısıtma yalıtımının olmazsa olmazıdır. Uygun fiyatı ile yerden ısıtma straforu öne çıkar ekonomik yalıtım malzemesi olan yerden ısıtma köpüğü de olarak bilinen bu malzeme ısının dağılmasını yerden ısıtmanın verimini oldukça arttırır ve büyük bir önem taşır.
Bulunduğunuz bölgede farklı markalarda satılan yerden ısıtma straforu Vatanpor ve Rehau straforları olarak olarak ikiye ayrılır iki büyük markanın straforları gayet kaliteli ve uygun fiyatlıdır. 100% yerli üretim olan Vatanpor Straforuna güvenebilirsiniz.
Sıcaklığı tutması ile bilinen yerden ısıtma vatanpor straforları düşük sıcaklıkta olan yerden ısıtma borusundan gelen ısı enerjisini emerek daha fazla tasarruf yapmamızı sağlamaktadır. Vatanpor yerden ısıtma straforun evinizin zemininde son derece iyi bir yalıtım malzemesidir ısının alt kata dağılmasını ısı kaybını en aza indirger.
Genellikle apartman dairelerinde kullanılır, ısı ve ses yalıtımında etkilidir alt kata sesin gitmesini önler. Petek ve kalorifer kullanımını bitirerek fazladan alan kazandırmaktadır. Çocuklarınızın yerde oynadığı kış aylarında alttan gelen ısının faydası ile daha sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz. Evinizdeki parkeler ile uyumludurlar, parkeleriniz kesinlikle zarar görmez strafor ısıyı kendinde tutar parkede kabarma olmaz. yerden ısıtma straforu çok önemli bir malzemedir.

Yüksek Basınç Yerden Isıtma Straforu Nedir?

Basıncı yüksek ve yoğun Vatanpor Yerden ısıtma straforu, şap katkı maddesi betona ulaşması ile birlikte ısı baloncuklarının engellenmesi harika bir kombinasyon oluşturarak boruları sarıp sıcaklık değerinin korunmasını sağlamaktadır.
Vatanpor yerden ısıtma straforu fiyat açısından sizleri avantajlı çıkarmaktadır. Vatanpor strafor ergonomik tasarımı ile ihtiyaçlarınızı fazlası ile ekonomik bir şekilde karşılamaktadır. Yerden ısıtma sisteminde boruları sabitlemek, ısı yalıtımı ve şap altı izolasyonunda kullanılmaktadır.

VatanPor Yerden Isıtma Straforu

VatanPor Yerden ısıtma straforu sektöründe öncü bir firmadır, çoğu yerden ısıtma projesinde kullanılmaktadır. VatanPor Şap altı izolasyonda ve yerden ısıtma borusu montajında kullanmak için üretilmiştir.
Geniş kanalları ve pratik yapısı sayesinde boru montajı konusunda hızlı ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.
Mantar şeklinde kabartmaları olması yerden ısıtma borularını eşit şekilde dağıtmamıza yardımcı oluyor bu özellikte montajın hızlı bitmesine olanak sağlıyor bu sayede ısı tüm bölgelere eşit dağılıyor. VatanPor trafor boruları tutarak zamanla kurtulmasını veya bozulmaları önlemektedir

Yerden Isıtma Straforu

Rehau Yerden Isıtma Straforu

Yerden ısıtma’da bir numara olan Alman markası Rehau Yerden Isıtma straforu, yerden ısıtma borularının döşenmesinde büyük olanak ve kolaylık sağlamaktadır. Enjeksiyon EPS sistemine kapalı gözenekli yapıda geçiş kanalları ile şap katkı maddesi kullanımından sonra ısıtma borularının ısınma sırasında birbirine yapışmasını engellemektedir. Isı ve ses yalıtımında kullanılmak için üretilen Rehau Yerden Isıtma Straforu kolay kullanımı ve folyolu yapısı ile yerden ısıtma borularına zarar vermiyor, aksine şap ısısını dengeler ve ısının kolay bir şekilde havaya karışmasını sağlar.

Bizimle İletişime Geç Hemen Arayalım!

Devamını Oku

REHAU Yerden Isıtma Bayisi & En Uygun Fiyatlar

Yerden ısıtma sistemi kullanıldığı lokasyonlardaki olası ısı kayıplarını en aza indiren, yeni bir sistem olarak düşünülse de eski, kullanışlı ve verimli bir sistemdir. Zemin altına yerleştirilen borular ile enerji kaynağından telde edilen ısı, zeminin tamamına yayılır ve eşit ısı dağılımı sağlar. Günümüzde kullanılan pek çok farklı ısıtma yöntemi olsa da ısının eşit bir şekilde yayılmasını sağlayan yerden ısıtma sistemi her daim tercih edilerek geçerliliğini korumayı sürdürmektedir. Yerden ısıtma sistemi Türkiye’de 1980’li yıllarda kullanılmaya başlanmıştır.

Zaman içinde sistemin teknolojik olarak gelişmesi, yerden ısıtma sisteminin sadece konutlarda değil çok daha büyük alanlarda da sorunsuz bir şekilde kullanımını sağlamış, özellikle yerden ısıtma sistemlerine damga vuran ve öncü olan Rehau gibi markaların gelişimi oldukça etkilemiştir.

REHAU HAKKINDA

Rehau, yerden ısıtma alanında referans olarak gösterilen ve öncü olan markaların başında gelmektedir. Rehau Yerden Isıtma de yerden ısıtma sistemlerinde diğer pek çok kurum gibi Rehau ile birlikte çalışmaktadır. Ünlü Alman firması Rehau bugün ısıtma alanında ön plana çıksa da, 1948 yılından bugüne çok farklı alanlarda hizmet vermektedir.  Ülkemizde ise 1989’dan beri faaliyet göstermektedir.

Rehau’nun ısıtma teknolojilerindeki ilk hamlesi 1986 senesinde gerçekleşmiş, ısı pompası ile enerji tasarrufu programını ise 2010 yılında hayata geçirmiştir. Günümüzde yerden ısıtma sistemleri Rehau garantili malzemeler sayesinde çok daha verimli, sağlam uzun ömürlü olmaktadır.

REHAU YERDEN ISITMA ÖZELLİKLERİ

Yerden ısıtma teknolojilerinde sulu, elektrikli ya da kablolu ısıtma teknikleri ön plana çıkmaktadır. Öncü bir Alman firması olan Rehau, yerden ısıtma hizmeti veren bayileri ile oldukça geniş alanlara ve kitlelere hizmet vermektedir. Bayilerinden biri olan Rehau Yerden Isıtma, yerden ısıtma sistemi konusundaki deneyimlerini güçlü bir saha ekibi ve bu denli güçlü Rehau markasının referansı ile birleştirmektedir.

Rehau yerden ısıtma sisteminin edinilmesi ve kullanımı konusunda Rehau Yerden Isıtıma size danışmanlık, keşif, planlama, projelendirme ve uygulama hizmeti vermektedir. Rehau markasının güvencesi ile yapılan projeler son derece yüksek kalite standartlarına sahiptir. Borulardan çelik kolektörlere, strafordan diğer kontrol ekipmanlarına dek kullanılan tüm malzemeler tek sağlayıcıdan bir bütünlük ve uyum içinde sağlanmaktadır.

Rehau Yerden Isıtma firması yerden ısıtma gibi karmaşık ve zorlu bir sistemin uygulanmasını başarıyla organize eden Rehau ile çalışması, müşteriler açısından da büyük bir şans olarak görülmektedir. REHAU güvencesi ile projelendirilen ve uygulaması yapılan yerden ısıtma sistemlerinde çok ciddi bir tasarruf elde edilmektedir. Diğer ısıtma sistemlerine oranla yıllık olarak bakıldığında yaklaşık %13 civarında bir enerji tasarrufu sağlanabilmektedir. Rehau sayesinde yüksek performansla çalışan, modern ve verimli bir ısıtma sistemine sahip olabilir ayrıca pek çok noktada tadilat yöntemi ile hizmet alabilirsiniz.

Islak ya da kuru sistemleri ile kolayca çözüm üretir. Sadece konutlarda değil dev futbol sahalarında dahi, çim ısıtma teknikleri bağlamında sorunsuz olarak hizmet vermektedir. Büyük sınai alanlarda, lojistik bölgelerde ya da hangarlarda da Rehau, yerden ısıtma sistemi için gerekli ekipmanları ve altyapı hizmetini  vermektedir.

REHAU YERDEN ISITMA ÜRÜNLERİ

Rehau yerden ısıtma kolektörü, yerden ısıtma sisteminin en önemli parçalarından biri olsa da asıl belirleyici ve önemli olan kullanılan borulardır. Rehau yerden ısıtma borusu uygulanacak alanın fiziksel şartlarına ve uygulamanın türüne dikkat edilerek seçilmelidir. Isıtma için kullanılacak sıcak su doğrudan bu borulardan geçerek ortamın eşit şekilde ısınmasında en önemli etkendir. Rehau yerden ısıtma borularının fiyatı da elbette kapsamda değerlendirilmelidir.

Termostat kullanımı ile mekanlarınızın sıcaklığını dilediğiniz şekilde kontrol altına alabilir, dijital termostatlar ile oda sıcaklığınızı kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Rehau yerden ısıtma straforu ise şap altında tercih edilen güçlü bir izolasyon malzemesidir.

REHAU YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ FİYATLARI

Rehau yerden ısıtma sistemi ve malzemelerinin fiyat listesi her yıl olduğu gibi 2020 yılı için de güncellenmiş olsa dahi standart bir fiyat belirtilmesi yanlış ve yanıltıcı olacaktır. Toplam maliyet alanın büyüklüğü, hangi tekniğin kullanılacağı vb. etkenlere göre değişeceğinden yetkili bayilerden biri olan Rehau Yerden Isıtma ile iletişime geçmeniz doğru maliyeti öğrenmeniz açısından daha yararlı olacaktır.

REHAU ÜRÜN LİSTESİ
 • RAUTHERM S PE-Xa Boru 17 x 2,0, oksijen bariyerli, 240 m kangal
 • RAUTHERM S PE-Xa Boru 17 x 2,0, oksijen bariyerli, 600 m kangal
 • RAUTHERM S PE-Xa Boru 20 x 2,0, oksijen bariyerli, 120 m kangal
 • RAUTHERM S PE-Xa Boru 20 x 2,0, oksijen bariyerli, 240 m kangal
 • RAUTHERM S PE-Xa Boru 20 x 2,0, oksijen bariyerli, 500 m kangal
 • RAUTHERM S PE-Xa Boru 25 x 2,0, oksijen bariyerli, 120 m kangal
 • RAUTHERM S PE-Xa Boru 25 x 2,0, oksijen bariyerli, 300 m kangal
 • RAUTHERM S PE-Xa Boru 32 x 2,0, oksijen bariyerli, 100 m kangal

 

 

 • RAUTHERM SPEED PE-Xa Boru 10,1 x 1,1, oksijen bariyerli, 240 m kangal
 • RAUTHERM SPEED PE-Xa Boru 14 x 1,5, oksijen bariyerli, 120 m kangal
 • RAUTHERM SPEED PE-Xa Boru 14 x 1,5, oksijen bariyerli, 240 m kangal
 • RAUTHERM SPEED PE-Xa Boru 14 x 1,5, oksijen bariyerli, 600 m kangal
 • RAUTHERM SPEED PE-Xa Boru 16 x 1,5, oksijen bariyerli, 120 m kangal
 • RAUTHERM SPEED PE-Xa Boru 16 x 1,5, oksijen bariyerli, 240 m kangal
 • RAUTHERM SPEED PE-Xa Boru 16 x 1,5, oksijen bariyerli, 500 m kangal

 

 

 • Noppenplatte Yerden Isıtma Straforu 22 Dansite
 • Noppenplatte Yerden Isıtma Straforu 30 Dansite
 • Noppenplatte Yerden Isıtma Straforu 40 Dansite

 

 • Cırtlı sistem RAUTHERM SPEED K
 • RAUTHERM SPEED K Cırtlı Boru
 • RAUTHERM SPEED K PE-Xa Boru 10,1 x 1,1, oksijen bariyerli, 240 m kangal
 • RAUTHERM SPEED K PE-Xa Boru 14 x 1,5, oksijen bariyerli, 240 m kangal
 • RAUTHERM SPEED K PE-Xa Boru 14 x 1,5, oksijen bariyerli, 600 m kangal

 

 • RAUTHERM SPEED Cırtlı Yapışkan Döşeme Plakaları EN
 • RAUTHERM SPEED Plus Döşeme Hasırları
 • RAUTHERM SPEED Plus Renova
 • RAUTHERM SPEED K PE-Xa Boru 16 x 1,5, oksijen bariyerli, 240 m kangal
 • RAUTHERM SPEED K PE-Xa Boru 16 x 1,5, oksijen bariyerli, 500 m kangal
 • Kuru Yapı Sistemi
 • Duvardan Isıtma Sistemi
 • Debi göstergeli ısıtma devresi kolektörü
 • HKV-D AG 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör
 • HKV-D AG 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör
 • Otomatik debi regülatörlü ısıtma devresi kolektörü Easyflow
 • HKV-D AG Easy Flow 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör
 • HKV-D AG Easy Flow 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

 

 • Debi göstergesiz ısıtma devresi kolektörü
 • HKV AG 2 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör
 • HKV AG 12 Ağızlı Debi Göstergeli Çelik Kolektör

**Tüm Kollektör Ürün Grupları 2 – 12 arası ağız sayılı tüm kolektörleri kapsamaktadır

 

 • Sabit Değer Ayar Seti
 • Kablolu Döşemeden Isıtma Kontrol Ürünleri
 • Nea H 24 V / 230 V kontrol paneli
 • Nea HC 24 V / 230 V Kontrol paneli ( Pompa Kontrollü)
 • Oda termostatı Nea H 24 V / 230 V
 • Oda termostatı Nea HT 24 V / 230 V
 • Oda termostatı Nea HCT 24 V / 230 V
 • Oda termostatı Termostat E
 • Nea Smart Oda Termostatı 24 V
 • Nea Smart Oda Termostatı Dijital 24 V
 • Nea Smart Basis 24 V Kontrol Paneli
 • HKV Ayar Vanası ( ZV 25 )

 

 • Kablosuz Döşemeden Isıtma Kontrol Ürünleri
 • Nea Smart R Oda Termostatı
 • Nea Smart R Oda Termostatı Dijital
 • Nea Smart R Basis 230 V kontrol Paneli
 • Nea Smart R Tekrarlayıcı
 • Nea Smart R Anten

 

 • Termostatik Vana UNI (24 V / 230 V)

 

 • Kolektör Dolabı / Sıva Altı – UP Tip 1 Ölçü: 610 x 700 x 120
 • Kolektör Dolabı / Sıva Altı – UP Tip 2 Ölçü: 810 x 700 x 120
 • Kolektör Dolabı / Sıva Altı – UP Tip 3 Ölçü: 1010 x 700 x 122
 • Kolektör Dolabı / Sıva Altı – UP Tip 4 Ölçü: 1210 x 700 x 123
 • Kolektör Dolabı / Sıva üstü – AP Tip 1 Ölçü: 555 x 625 x 120
 • Kolektör Dolabı / Sıva üstü – AP Tip 1 Ölçü: 755 x 625 x 120
 • Kolektör Dolabı / Sıva üstü – AP Tip 1 Ölçü: 955 x 625 x 120
 • Kolektör Dolabı / Sıva üstü – AP Tip 1 Ölçü: 1155 x 625 x 120

 

 • Şap Katkı Maddesi
 • Kenar izolasyon bandı PE Folyolu Kendinden Yapışkanlı / Yapışkansız L=100 m
 • Aksesuar, Bağlantı ve ek Parçaları
 

Bizimle İletişime Geç Hemen Arayalım!

Devamını Oku
Yerden ısıtma sistemi nedir?

Yerden Isıtma Maliyeti Nedir?

Hayat kalitesini arttırmaya yönelik sistemler tüketicilerin her zaman dikkatini çekmiştir. Çevreye zararı olmayan bu türlü ısıtma sistemleri hem doğaya yararlı hemde insanlar için daha konforlu olabiliyor.

Elektrikli yerden ısıtma sisteminin uzun yıllardır rövanşta olmasının sebebi bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi. Yerden ısıtma sistemleri teknolojinin nimetlerinden yararlanarak kendini günden güne geliştiren bir ısıtma sistemidir. Rehau yerden ısıtma sistemlerinde uygun maliyetin getirdiği konforlu yaşamın garantisini sizlere veriyor.
Profesyoneller ile çalışmak bu işin önemli noktalarından birisidir, aksi taktirde hem konutunuz hemde yapılan işten ağır maliyetler olarak olumsuz şekilde sizlere geri dönebilir.
Dünyada ve ülkemizde enerji giderinin, ısınmanın ne kadar önemli bir değer taşıdığını biliyoruz bu yüzden insanlar uygun fiyata ne kadar kaliteli ısınabileceği konusunda bir arayış içerisinde oluyor. Kaliteli sonuç alabileceği sistemlere yani elektrikli yerden ısıtma gibi sistemlere yönelmekteler.

Enerji kaynaklarımızın kısıtlı olduğu bu dönemlerde teknolojinin bu tüketimin önüne geçmesi büyük önem taşıyor. Yerden ısınma sistemlerinde düşük maliyetler ile yüksek konforu mümkün olduğunu görebiliyoruz.
Yerden ısıtma sistemlerinde şuanda elektrikli ve sulu yerden ısıtma sistemleri rövanşta olduğu ve uzun süreli memnuniyet yarattığı görülebilir.
Elektrikli yerden ısıtma sistemine gönül rahatlı ile güvenebilirsiniz. İnşaat halindeyken yerin altına kurulan bu sistem, uzun bir ömüre sahiptir. Elektrikli yerden ısıtma ile ilgili detayları gelin daha yakından inceleyelim.

Gelişen Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri 30 yıldan uzun süredir ülkemizde farklı mekânlarda ve açık alan ısıtma sistemleri sıkça kullanılmaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri İstanbul, Ankara, Kayseri’de Öncü şehirler olarak faaliyet göstermektedir. Karbon filmlerin elektrikli yerden ısıtmada kullanılması büyük bir teknolojik devrim olarak göze çarpmaktadır.

İnşaat firmaları konutlarını bu sisteme entegre etmeye başladı. Artık yeni yapılmakta olan çoğu proje elektrikli zemin ısıtma sistemlerini kullanmakta. Yeni ev sahipleri kriterlerini buna göre belirlemeye başladı tabandan ısıtma sistemleri ile konforlu bir hayat sürmek her bireyin temel hakkı. Bir ailenin ısınmak için ortalama 26°C ila 30°C arası bir sıcaklık gayet sağlıklı ve konforludur, elektrikli  ve sulu yerden ısıtma sistemi de bu sıcaklık ortalamasını sizin için koruyabiliyor ve ısının eşit şekilde dağılımını sağlıyor. Ağır geçen kış aylarını yerden gelen ısı ile konforlu ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Nedir?

Elektrikli zeminden ısıtma; yerden rezistans veya ısıtma kablolarının kullanılması ile uygulanan ısıtma türüne “Elektrikli yerden ısıtma” denir. Sıvı yerden ısıtma ile birlikte uygun maliyetlerinden ötürü en çok tercih edilen sistemlerden birisidir. Elektrikten kazanılan enerjinin ısı enerjisine dönüştürüldüğü bu sistem, ısı kaybını önler verimliliği arttırır.
Yerden ısıtma sistemleri kendine özgü bir verimliliğe sahip oluğundan ötürü konut yapım aşamasında iken montajı buna göre yapmak en doğrusudur.
Konut yapım aşamasında iken veya doğrudan yenileme yapılırken de bu sistemi kullanabilirsiniz, elektrikli yerden ısıtma sistemi parkenin altına korumalı bir şekilde kurulur. İsterseniz banyolarda ve mutfaklarda daha verimli sonuçlar alabilirsiniz yuvarlak hatlı zeminlerde daha etkili olan bu ısıtma yöntemi salın ve yatak odası gibi bölümlerde daha çok tercih edilir, isterseniz her odada bulunan Rehau termostatları ile dijital olarak sıcaklığı kontrol etmenize olanak sağlanabilir.

elektrikli yerden ısıtma
Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri
Elektrikli ev ısıtma

Elektrikli Isıtma Sisteminde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Elektrikli Yerden Isıtma Yapılır Mı ? Konusuna sağlıklı şekilde yanıt vermek gerekirse, malzemelerin kalitelerini incelemek doğru olacaktır.  Elektrikli Yerden Isıtma panelinde ince ısıtma kabloları vardır, bu kablolar 5 ila 6 milimetre arasında hassas ve esnek kablolardır. Kolay bir montaj istiyorsanız fabrika çıkışı olan soğuk uçlu olanlar kullanılabilir. Bu malzemeler “ısıtıcı şilteler” olarak bilinirler farklı voltajlarda olabilirler. Montajda m² cinsinden akım güçlerini inceleyebilirsiniz, Genel bağlamda m² başına en az 80 Watt güç verilir. Bu güç değeri 240 Watt’a kadar yükselir ve ısıyı yayar.

Yerde olan bileşenlerin uygulaması bitirildikten sonra, Rehau Termostat ve sensör gibi üst kısımda görünürde kalan malzemeler montajlanır. Dekorasyon olarak evinize bir müdahale ve çirkin görüntü bırakmaz her şey yerin altında ve kablolar saklı, uzun ömürlü bir şekilde kullanılır.
Rehau Yerden Isıtma Sistemleri markamız ile evinize elektrikli yerden ısıtmayı getiriyoruz dünyada bir çok kişinin kullandığı DEVI marka olan elektrikli ısıtma sistemini kullanmaktayız yerden ısıtma sistemlerinde oldukça güçlü bir marka olup profesyonel projelere imza atmış bir firmayız. Yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yerden ısıtma sistemlerinin kullanıldığı bir çok mekan vardır, en bilindik ismi ile elektrikli ya da kablolu ısıtma sistemleri şeklinde ifade edersek yanlış olmaz.
Bu ısıtma sistemi günümüzde çoğu mekanda kolaylık ile kullanılabilir. Uygulanabileceği alanları ele alırsak “okul, hastane, konutlar, iş hanlarında, rezidanslarda, hamamlarda, yüzme havuzu ve kış bahçelerinde” gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Stadyumlar’da buzlanmanın önüne geçmek kar eritmek için kullanılmaktadır. Kullanıldığı bir çok alan vardır bunlardan bir kaçı “otoyollarda, köprülerde, yangın borularında, yaya merdivenlerinde, üst geçitlerde, fabrikalarda, tanklarda” kullanılmaktadır. Gördüğünüz gibi sadece ev ısıtmada kullanılmayan bu ileri teknolojiyi sizlerde kullanabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Fiyat

Elektrikli yerden ısıtma sistemini ilk defa kullanacakların aklında hep aynı soru yer alıyor “Elektrikli yerden ısıtma sistemi ne kadar masraflıdır?” diye düşünüyorlar. Elektrikli yerden ısıtma sistemi fiyatını etkileyen pek çok faktör olduğu için sabit bir fiyat biçmek imkansızdır.
Yerden ısıtma kurulum maliyeti açısından kullanıcıyı pek zorlamayacak cinsten olup, yapılan harcamadan sonra karşılığını uzun vadeli tasarruf olarak alırsınız. Fakat malzemelerin kalite oranı tasarruf oranına eşittir, malzeme kalitesi önemli bir faktördür.
Kullanılmakta olan malzemelerin sağlıklı ve uzun vadeli kullanım sağlaması önemlidir. Uygulama yapılacak yerin zemininin büyüklüğü, mekanın hangi aşamada olduğu (inşaat,restorasyon, eski yapı vs.) termostat miktarı ve kalitesi, son teknolojinin getirmiş olduğu Wİ-Fİ özelliği bulunan oda termostatlarının tercihi fiyatı etkileyen faktörlerdendir.
Fiyat ve teknik konularda bize danışmak isterseniz Rehau Yerden Isıtma ekibimiz ile 7/24 iletişim kurabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Uygulamalarının Artıları

Elektrikli yerden ısıtma sistemi ile sulu yerden ısıtma sistemi sıklıkla karşılaştırılır. Her iki ısıtma sisteminin avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır;

 • Elektrikli yerden ısıtma sistemi yer kaplamadığı için, minimal tasarımı ile alanın daha geniş olmasında fayda sağlayabiliyor
 • Kurulumu çok kolaydır
 • Yerden yukarıya verilen ısı tüm bölgelere etki ediyor ve buda tasarrufu arttırıyor daha konforlu bir tecrübe sağlıyor
 • Tasarruflu ve ekonomik ısıtma yöntemlerinden biridir.
 • Yangın ve ani akım değişimlerinde %100 güvenebilirsiniz.
 • Yaşam alanında herhangi bir atık gaz ve toz kalkmasına yol açmaz kesinlikle temiz bir şekilde kullanılır.
 • Uzun ömürlüdür ve uzun süre bakım yapmanıza bile gerek kalmayabilir.
 • Elektrik kesintisinde jeneratör yardımı ile ısınmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Kullanım Alanları

 • Ev (Villa, Apartman Dairesi), Hastane, Site(Toplu Konut), Hamam, Yüzme havuzu, Bahçe, Kış bahçesi, Okul, Stadyum Sera ve Hava alanlarında kullanılmaktadır.
 • Otoyollarda, rampalarda, garajlarda, köprülerde vb. mekanlarda buz eritmek için kullanılmaktadır.
 • Buz kütlelerinin çatılarda oluşmasını önlemek, su ve yangın borularındaki donmaların önüne geçmek için kullanılmaktadır.

Bizimle İletişime Geç Hemen Arayalım!

Yerden ısıtma, zemini bir radyatöre dönüştürerek enerji açısından verimli bir ısıtma sağlar. Zeminin altından geçen borular, bir oda boyunca tutarlı ısıtma görevi görür. Hava zemin seviyesinde ısıtıldığı için, bu, tavana kadar yükselen ısıtma havasıyla ilişkili atık olmadan bir oda boyunca mükemmel ortam sıcaklıkları sağlar.
Category: Yerden Isıtma

M2’si 10€’dan başlayan yerden ısıtma sistemlerini etkileyen faktörlere göre fiyatta değişkenlik olabilmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Category: Yerden Isıtma

Evet! Sonradan yerden ısıtma günümüzde çokca tercih edilmektedir.

Category: Yerden Isıtma

Load More

Devamını Oku
Yerden ısıtma sistemi nedir?

Yerden Isıtma Maliyeti Nedir?

Yerden ısıtma sistemlerinin revaçta olduğu görülmekte,fakat sanıldığı kadar da bu ısıtma sistemi yeni bir teknoloji değildir. Uzun yıllardan beridir Türkiye dahil olmak üzere, dünyanın birçok yerinde yerden ısıtma sistemleri son teknolojiyle birlikte gelişerek en uygun halini almıştır. Yerden ısıtma sistemleri hem maliyet açısından hem de verimli bir şekilde sonuç vermesinden dolayı en çok tercih edilen yöntemlerden birisi haline gelmiştir. Ayrıca cami yerden ısıtma, ev yerden ısıtma, ofis yerden ısıtma gibi birçok mekana uygulanabilmesi de yerden ısıtma sistemini cazip hale getirmektedir. Yerden ısıtma sistemi zaman geçtikçe kollara ayrılmaya başlamıştır. Sulu yerden ısıtma, elektrikli yerden ısıtma ve karbon filmli yerden ısıtma sistemleri günümüzde kullanılmaktadır.

Öne çıkan yerden ısıtma sistemi olarak sulu yerden ısıtma sistemini söyleyebiliriz. Sulu yerden ısıtma sistemi türünde en önemli özellik borunun içerisindeki sıcaklığı bulunduğu mekana eşit bir şekilde dağıtmasıdır. Sulu yerden ısıtma sistemi sayesinde ısıtılacak ortamı daha işlevsel bir halde kullanmamızı sağlar. Bu sistem yaşam kalitenizi arttırmasının yanı sıra,farklı cins vanalara uygun çalışabilme özelliğine sahiptir. Bunlara örnek gösterecek olursak termostatik veya otomatik vanalar bu sistemlerde sorunsuz çalışmaktadır. Aynı zamanda ısı kaybını büyük ölçüde önleyebildiği için %100 verim ile çalışabilme özelliği vardır.

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Sulu yerden ısıtma en popüler yerden ısıtma sistemidir.Bu sistem günümüzde popüler olarak evlerde, ofislerde ve otel gibi yapılarda kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sistemi yapılacak alana yerden ısıtma straforu döşenir. Straforların üzerine su geçecek olan yerden ısıtma boruları döşenir. Daha sonra ise borulara su getirilir. Suyu getirecek malzeme ise kollektörlerdir. Kollektörler yerden ısıtma sisteminde belli konumlara montajı yapılır. Sulu yerden ısıtma sisteminde en öne çıkan özelliklerinden birisi de çok büyük mekanları bile eşit şartlarda ısıtabilme özelliğidir. Profesyonel ekibimizle birlikte kurulan yerden ısıtma sistemi pratik ve sağlıklı bir şekilde uzun ömürlü kullanım sağlar.

Sulu yerden ısıtma zeminden ısıtma

Faturalar her zaman hepimiz için en büyük dert olmuştur. Sulu yerden ısıtma maliyeti düşük olması nedeniyle faturalarınız da gözle görülür bir düşüş meydana gelecektir. Yerden ısıtma sistemi, ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilme nedeni fiyatıdır. Düşük gelen faturalar sayesinde tasarruf edersiniz. Sulu yerden ısıtma fiyatları montaj sırasında biraz maliyetli olsa da ilerleyen günlerde cebinizi rahatlatacaktır. 30-45 derece arasında ısınan bir su sistemi daha güçlü kılar. Borulardaki sular devir daim yaparak ısı kaybını engellemesine neden olur.

Yerden Isıtma Nasıl Yapılır? (Video)

Planlama bu sistem için çok önemli bir etkendir. Sorunsuz bir şekilde sistemi kullanabilmek için yapının inşaatı öncesinde plana uygun hareket etmek gerekir. Tabii ki kullanılan bir yapı içerisine de yerden ısıtma yapılabilir. Buna sonradan yerden ısıtma adı verilir. Sonradan yerden ısıtma yapmak fiyat ve zaman konusunda değişkenlik gösterebilmektedir. Geçmiş dönemlere bakacak olursak sulu yerden ısıtma sistemi ülkemizde 80’li yıllardan beridir kullanılmaktadır. Futbol sahalarında bile kullanılan bu sistem tüm geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Sulu Yerden Isıtmanın Kullanım Alanları

Genel olarak polimer borular tercih edilmektedir. Her çeşit mekanlarda kullanılabilir. Kolay bir şekilde montajını sağlayabilen profesyonel ekibimiz yerden ısıtma konusunda Rehau bayisi olarak hizmet vermektedir. Sulu yerden ısıtma sisteminin daire, cami, hastane, hamamlar ve villalar gibi büyük alanlarda da kullanılabilme avantajı vardır. Güneş enerjisi ve kombi ile uyumludur. Bu sistemin üzerine döşenecek malzeme konusunda zemin sınırlaması bulunmamaktadır. Mermer, laminat parke, fayans gibi zeminlerde sorunsuzca kullanılabilir.

Yerden ısıtma kullanım alanları
Sulu yerden ısıtma

Yerden Isıtma Nasıl Çalışır?

Tüm yerden ısıtma sistemleri gibi bulunduğu mekanın sıcaklık ihtiyacını, zeminden alan sistem aynı mantıkla çalışmaktadır. Bulunduğu konuma homojen ısı şeklinde ısı vermektedir.Yerden ısıtma sisteminin en önemli parçası yerden ısıtma borusudur. Bir diğeri ise yerden ısıtma straforudur. Straforlar zemine (döşeme altına) döşenir. Sonra yerden ısıtma boruları straforların üzerine döşenir. Boruların içinden geçen sular ısıtma sistemi sayesinde ısıtılmaya başlanır. Isıtılan sular depolara toplanarak kollektör aracılığıyla devir daim işlemi yapar.

Sıcaklığı istenilen şekilde ayarlayabilmemiz için oda termostatları kullanılır. Otomatik ve manuel termostatlar olarak ikiye ayrılan bu termostatların sıcaklık dereceleri genel olarak 28 ve 35 derece arasında kalır.Sulu yerden ısıtma sistemi,büyük alanlarda bile yüksek performanslı çalışma özelliğine sahiptir. Büyük alanlarda sistemin aktif olabilmesi biraz zaman alabilir.

Alttan Isıtma Sisteminin Artıları

En çok tercih edilen sulu yerden ısıtma sisteminin avantajları saymakla bitmemektedir:

 • Sulu yerden ısıtma sistemi diğer ısıtma sistemlerine nazaran daha makul fiyatlarla yerden ısıtma m2 fiyatı olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Sağlık önemlidir! Tüm alanlarda kullanılan sistemlerde sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Mekanın tamamını ısıtacaktır.
 • Tüm ısıtma sistemlerine göre gözle görülür %25 tasarruf sağlanır.
 • Binada bulunan üst ve alt katların arasında ısı yalıtımı sağlanır.
 • Ayaklarınızı ısıtır! İnsanların ayakları 23-26 derece arasında bir sıcaklık seviyesinde tutulmalıdır.Yerden ısıtma bunun için en uygunudur.
 • Radyatör gibi ısıtıcılardan kurtulursunuz!

Sulu Yerden Isıtma Kulanım Alanları

 • Konutlarda
 • Camilerde
 • Hastanelerde
 • Hamamlarda
 • Havuzlarda
 • Spor Salonlarında (Futbol sahası vb.)
 • Seralarda
 • Havalimanlarında
 • Yollarda ve daha birçok alanda yerden ısıtma sistemi kullanılabilir.

Rehau Yerden Isıtma Fiyatları

TOPLAM M2 ALAN17 X 2,0 PE-XA16 X 2,0 PE-XA10 X 2,0 PE-XA
70 m27235 TL6695 TL10043
85 m27911 TL7321 TL10981
100 m28649 TL8004 TL12007
115 m29457 TL8752 TL13128
130 m210340 TL9569 TL14354

Fiyatlara KDV dahil değildir.

Burada yapılan fiyatlama otomasyon talebi ve projeye göre değişkenlik gösterebilir, bir bağlayıcılığı yoktur.

Projenize göre en uygun çözümler ve anahtar teslim fiyat için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geç Hemen Arayalım!

Yerden ısıtma, zemini bir radyatöre dönüştürerek enerji açısından verimli bir ısıtma sağlar. Zeminin altından geçen borular, bir oda boyunca tutarlı ısıtma görevi görür. Hava zemin seviyesinde ısıtıldığı için, bu, tavana kadar yükselen ısıtma havasıyla ilişkili atık olmadan bir oda boyunca mükemmel ortam sıcaklıkları sağlar.

Category: Yerden Isıtma

M2’si 10€’dan başlayan yerden ısıtma sistemlerini etkileyen faktörlere göre fiyatta değişkenlik olabilmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Category: Yerden Isıtma

Evet! Sonradan yerden ısıtma günümüzde çokca tercih edilmektedir.

Category: Yerden Isıtma

Load More

Devamını Oku