Yerden Isıtma Nedir?

Yerden ısıtma nedir?; sorusuna en basit cevap, ofislerin yada ev tipi alanların zemin bölümünü en maliyeti düşük ve en konforlu şekilde ısıtma yöntemi olarak özetleyebiliriz.
Havanın ısınması ile zeminden yükselmesi mantığı ile hareket edilen yani “Isınan hava yükselir” tekniği söz konusu olunca tabandan gelen ısı ile sıcaklığı en iyi şekilde hissetmek en mantıklı seçim oluyor.
Kullanıcıdan kullanıcıya değişen iki yerden ısıtma sistemi vardır bir sulu yerden ısıtma ikincisi elektrikli yerden ısıtmadır. Kullanılan bölgeden tutun kullanıcının isteğine kadar değişiklik gösterebilir Elektrikli yerden ısıtmayı incelemek için bu yazının üzerine tıklayabilirsiniz.

Elektrikli yerden ısıtmanın enerji dönüşümü şu şekildedir;
elektrikli ısıtma panelinde ince kablolara gelen elektrik enerjisi ısı enerjisine dönüşür, rezistans kabloları olarak bilinen bu kablolardır. Bir diğer yöntem olan sulu yerden ısıtma ise ısıtma kaynağından alınan sıcak suyun zemine döşenmiş olan borulardan geçerek ısıyı yaymasıdır. Bu iki yöntem de etkili tasarruf ve konforu arttıran durumlar içerir fakat her iki yöntemin kendine yönelik artıları ve eksileri var. Birbirinden farklı olan iki yöntemin tek amacı ısıyı homojen olarak dağıtmak ve enerji verimliliğini arttırmaktır.

Sulu yerden ısıtma
rehau yerden ısıtma montajı

Ev ısıtma sistemlerinin yeni hali olan Yerden ısıtma sistemleri eski yöntemleri geride bırakmaktadır. Her alanda pratik bir şekilde kullanılması, düşük maliyet ve tasarruf sağladığı açısından son dönemlerde kullanımı artmaya başlamıştır.
Hayat kalitenizi arttırması uzun ömrü ile yerden ısıtma sistemleri en çok tercih edilen sistemlerden biri haline gelmeye başladı. Ticari mekanlarda, eğlence ve iş alanlarında tercih edilen yerden ısıtma sistemi sonraki zamanlarda taleplerin artması ile evlerimizde kullanılmaya başlandı. Doğal kaynakların tükenmesi üzerine enerji kaynakları da büyük bir ölçüde azalmaya gidiyor, yenilenemeyen enerji kaynaklarının da azalması üzerine kaynakları kullanabilmek için pek de zamanımız kalmadı.

Teknolojik gelişmeler bu ısınma yöntemlerini geliştirerek enerji tasarrufu yada enerji verimliliği sağlama noktasında ilerleme kat etmiştir. Yerden ısıtma teknolojisi tam anlamı ile verimlilik, enerji tasarrufu ve konfor üzerine odaklanılmış bir sistemdir. Büyük hacimli olan alanlar bile bu ısıtma teknolojisi ile gayet konforlu ve tasarruflu bir şekilde ısınabilmektedir.

Yerden Isıtma Ne Sağlar?

Yerden ısıtmanın bir diğer faydası yer kaplamaması olarak da biliniyor tek bir odayı ve alanın ısısını çok kolay bir şekilde kontrol edebildiğimiz bu ısıtma yönteminde insanların çalıştıkları mekânların, ofislerin gerçekten alanı genişlemektedir. Küçük bir alanda belli bölgelerin ısındığı diğer bölgelerin pencere önlerinin soğuk kaldığı alanlarda çalışmak zorunda kalmazlar. Evinizde doğalgaz sistemli bir ısıtma var ise pencerenizden kışın manzarayı izlemek biraz soğuk olabiliyor fakat yerden ısıtma sistemine geçtiğiniz andan itibaren bu dertten kurtulmuş oluyor konforlu bir şekilde ısıdan yararlanabiliyorsunuz ve manzaranın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Son dönemlerde ciddi anlamda teknolojik gelişmeler ile gelişime dahil olan yerden ısıtma sistemleri Türkiye’de ciddi anlamda rağbet görmeye başlamıştır. Aklınızda hala soru işareti var ise iletişim bölümünden bizler ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Eviniz de ofisinizde ve tüm yaşam alanlarınızda böyle bir sistem bulunduğu sürece terlik giymeye bile gerek duymaksızın konforlu bir şekilde yaşayabilirsiniz. Diğer ısıtma yöntemleri olan “klima, doğalgaz, soba” gibi yöntemler mekanda yer kaplar yüksek maliyet ve sadece belirli bölgelerin ısınmasında fayda sağlar yerden ısıtma sistemi gibi ısıyı eşit dağıtmazlar.

Yerden ısıtma sistemi, doğalgaz faturası ile karşılaştırılınca doğalgaz sistemindeki masrafı radyatörlü sistemde yaşamıyor bu sayede yerden ısıtma sistemi en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Yerden ısıtma sisteminin rutin periyotlar ile bir bakıma ihtiyaç duymaması uzun süreler boyunca kullanım ömrü ve konfor sağlaması çok sevindirici bir durum. Yerden ısıtma kullanıcıları herhangi bir bakıma mecbur değillerdir Rehau yerden ısıtma bu süreçte kullanılan en iyi markadır.

Yerden ısıtma boruları
yerden ısıtma kollektor bağlantısı
rehau yerden ısıtma termostatı

Sulu Yerden Isıtma

Rehau Yerden Isıtma firması olarak sulu yerden ısıtma sistemlerinde profesyonelliğimizi kullanmaktayız.

Çalışmalarımızda daha bir önem verdiğimiz nokta sulu yerden ısıtma sistemleridir. Ülkemizde tam olarak bilinmeyen bu sistem 1980 yılından beri kullanılmaktadır. Tabi ki o yıllardan sonra teknoloji ile gelişme ve değişim göstermiştir, pex adlı Rehau borular kullanılmaktadır ve Almanya’da üretilmektedir ülkemizde hala bir fabrikası bulunmamaktadır. Yerden ısıtma boruları, yerden ısıtma sisteminin olmazsa olmazıdır en can alan bölgesi borulardır, Sulu yerden ısıtma sistemi “evlerde, devlet binalarında, bahçelerde, hastanelerde ve camilerde” kullanılmaktadır. Güneş enerjisi ile birlikte kullanabilirsiniz, bu sayede son derece tasarruf sağlamış olursunuz. Zemin uyumluluğu açısından her zemine uyarlanabilir bir teknoloji olduğunu halı sahalara uygulandığını öğrendikten sonra anlayabilirsiniz.

Sulu Yerden Isıtmanın Faydaları

Elektrikli yerden ısıtma adından da anlaşılacağı üzre yerden elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesi ile sağlanan ısıtma çeşidine denir. İnşaat aşamasında ki bölgelere uygulanan bu sistem aynı anda restorasyon sürecinde olan daireler, iş yerleri zeminlerine de kolayca döşenebilir. Isıtma şilteleri veya ısıtma kabloları adı verilen bu ince kablolardan yararlanılarak alınan elektrik enerjisi ısı enerjisine dönüştürülmektedir. Sıcaklık kontrollü ve ısı termostatı da bulunmaktadır.

  • Bu teknoloji sayesinde en kolay montajı yapmış ve en az alanı kaplamış olursunuz.
  • En ekonomik elektrikli ısıtma yöntemi olarak da bilinir.
    Kurulumu basit ve hızlıdır.
  • Yanma, is, toz, herhangi bir kalıntı bırakma durumu yaratmaz.
  • Rutin periyotlar ile yapılan bir bakıma ihtiyaç duymaz.
  • Doğalgazda ki zehirlenme durumunun önüne geçilir güvenli bir çalışma durumu vardır, sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Yerden Isıtma Fiyatları

Yerden ısıtma fiyatları nelerdir? Yerden ısıtma m2 başı ne kadardır sorularını yanıtlayalım fakat daha net bir sonuç almak için iletişim sayfamıza tıklamanızı tavsiye ederiz.
Yerden ısıtma projenizin fiyatını belirlemek için belli başlı temel gereksinimler vardır. Genel olarak ilk kurulum fazla maliyetli gelebiliyor fakat sağladığı tasarrufu ve bunu uzun ömürlü kullandığını fark eden kullanıcılar gayet uygun fiyatlı yerden ısıtma sistemi olduğunun farkına varıyor. Yerden ısıtma sisteminde uygun iskonto vermemizin sebeplerinden birisi Rehau firmasının bayisi olmamızdan geçiyor. Tabi bu durum fiyatları oldukça aşağıdan almamızı ve uygun bir şekilde projelerimizi geliştirmemizde olanak sağlıyor en kaliteli yerden ısıtma sistemi olan alman markası Rehau yerden ısıtma sistemini en uygun şekilde bizden satın alabilirsiniz.
Detaylı bilgi için yazıya tıklayıp iletişim sayfasına gidebilirsiniz.

Fiyatlara KDV dahil değildir.

Fiyatlarımız istenen projeye göre değişiklik göstermektedir.

Eğer kesin bir fiyat talebinde bulunmak istiyorsanız formu doldurabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geç Hemen Arayalım!

Yerden ısıtma, zemini bir radyatöre dönüştürerek enerji açısından verimli bir ısıtma sağlar. Zeminin altından geçen borular, bir oda boyunca tutarlı ısıtma görevi görür. Hava zemin seviyesinde ısıtıldığı için, bu, tavana kadar yükselen ısıtma havasıyla ilişkili atık olmadan bir oda boyunca mükemmel ortam sıcaklıkları sağlar.

Category: Yerden Isıtma

M2’si 10€’dan başlayan yerden ısıtma sistemlerini etkileyen faktörlere göre fiyatta değişkenlik olabilmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Category: Yerden Isıtma

Evet! Sonradan yerden ısıtma günümüzde çokca tercih edilmektedir.

Category: Yerden Isıtma

Load More