Hayat kalitesini arttırmaya yönelik sistemler tüketicilerin her zaman dikkatini çekmiştir. Çevreye zararı olmayan bu türlü ısıtma sistemleri hem doğaya yararlı hemde insanlar için daha konforlu olabiliyor.

Elektrikli yerden ısıtma sisteminin uzun yıllardır rövanşta olmasının sebebi bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi. Yerden ısıtma sistemleri teknolojinin nimetlerinden yararlanarak kendini günden güne geliştiren bir ısıtma sistemidir. Rehau yerden ısıtma sistemlerinde uygun maliyetin getirdiği konforlu yaşamın garantisini sizlere veriyor.
Profesyoneller ile çalışmak bu işin önemli noktalarından birisidir, aksi taktirde hem konutunuz hemde yapılan işten ağır maliyetler olarak olumsuz şekilde sizlere geri dönebilir.
Dünyada ve ülkemizde enerji giderinin, ısınmanın ne kadar önemli bir değer taşıdığını biliyoruz bu yüzden insanlar uygun fiyata ne kadar kaliteli ısınabileceği konusunda bir arayış içerisinde oluyor. Kaliteli sonuç alabileceği sistemlere yani elektrikli yerden ısıtma gibi sistemlere yönelmekteler.

Enerji kaynaklarımızın kısıtlı olduğu bu dönemlerde teknolojinin bu tüketimin önüne geçmesi büyük önem taşıyor. Yerden ısınma sistemlerinde düşük maliyetler ile yüksek konforu mümkün olduğunu görebiliyoruz.
Yerden ısıtma sistemlerinde şuanda elektrikli ve sulu yerden ısıtma sistemleri rövanşta olduğu ve uzun süreli memnuniyet yarattığı görülebilir.
Elektrikli yerden ısıtma sistemine gönül rahatlı ile güvenebilirsiniz. İnşaat halindeyken yerin altına kurulan bu sistem, uzun bir ömüre sahiptir. Elektrikli yerden ısıtma ile ilgili detayları gelin daha yakından inceleyelim.

Gelişen Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri 30 yıldan uzun süredir ülkemizde farklı mekânlarda ve açık alan ısıtma sistemleri sıkça kullanılmaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri İstanbul, Ankara, Kayseri’de Öncü şehirler olarak faaliyet göstermektedir. Karbon filmlerin elektrikli yerden ısıtmada kullanılması büyük bir teknolojik devrim olarak göze çarpmaktadır.

İnşaat firmaları konutlarını bu sisteme entegre etmeye başladı. Artık yeni yapılmakta olan çoğu proje elektrikli zemin ısıtma sistemlerini kullanmakta. Yeni ev sahipleri kriterlerini buna göre belirlemeye başladı tabandan ısıtma sistemleri ile konforlu bir hayat sürmek her bireyin temel hakkı. Bir ailenin ısınmak için ortalama 26°C ila 30°C arası bir sıcaklık gayet sağlıklı ve konforludur, elektrikli  ve sulu yerden ısıtma sistemi de bu sıcaklık ortalamasını sizin için koruyabiliyor ve ısının eşit şekilde dağılımını sağlıyor. Ağır geçen kış aylarını yerden gelen ısı ile konforlu ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Nedir?

Elektrikli zeminden ısıtma; yerden rezistans veya ısıtma kablolarının kullanılması ile uygulanan ısıtma türüne “Elektrikli yerden ısıtma” denir. Sıvı yerden ısıtma ile birlikte uygun maliyetlerinden ötürü en çok tercih edilen sistemlerden birisidir. Elektrikten kazanılan enerjinin ısı enerjisine dönüştürüldüğü bu sistem, ısı kaybını önler verimliliği arttırır.
Yerden ısıtma sistemleri kendine özgü bir verimliliğe sahip oluğundan ötürü konut yapım aşamasında iken montajı buna göre yapmak en doğrusudur.
Konut yapım aşamasında iken veya doğrudan yenileme yapılırken de bu sistemi kullanabilirsiniz, elektrikli yerden ısıtma sistemi parkenin altına korumalı bir şekilde kurulur. İsterseniz banyolarda ve mutfaklarda daha verimli sonuçlar alabilirsiniz yuvarlak hatlı zeminlerde daha etkili olan bu ısıtma yöntemi salın ve yatak odası gibi bölümlerde daha çok tercih edilir, isterseniz her odada bulunan Rehau termostatları ile dijital olarak sıcaklığı kontrol etmenize olanak sağlanabilir.

elektrikli yerden ısıtma
Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri
Elektrikli ev ısıtma

Elektrikli Isıtma Sisteminde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Elektrikli Yerden Isıtma Yapılır Mı ? Konusuna sağlıklı şekilde yanıt vermek gerekirse, malzemelerin kalitelerini incelemek doğru olacaktır.  Elektrikli Yerden Isıtma panelinde ince ısıtma kabloları vardır, bu kablolar 5 ila 6 milimetre arasında hassas ve esnek kablolardır. Kolay bir montaj istiyorsanız fabrika çıkışı olan soğuk uçlu olanlar kullanılabilir. Bu malzemeler “ısıtıcı şilteler” olarak bilinirler farklı voltajlarda olabilirler. Montajda m² cinsinden akım güçlerini inceleyebilirsiniz, Genel bağlamda m² başına en az 80 Watt güç verilir. Bu güç değeri 240 Watt’a kadar yükselir ve ısıyı yayar.

Yerde olan bileşenlerin uygulaması bitirildikten sonra, Rehau Termostat ve sensör gibi üst kısımda görünürde kalan malzemeler montajlanır. Dekorasyon olarak evinize bir müdahale ve çirkin görüntü bırakmaz her şey yerin altında ve kablolar saklı, uzun ömürlü bir şekilde kullanılır.
Rehau Yerden Isıtma Sistemleri markamız ile evinize elektrikli yerden ısıtmayı getiriyoruz dünyada bir çok kişinin kullandığı DEVI marka olan elektrikli ısıtma sistemini kullanmaktayız yerden ısıtma sistemlerinde oldukça güçlü bir marka olup profesyonel projelere imza atmış bir firmayız. Yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yerden ısıtma sistemlerinin kullanıldığı bir çok mekan vardır, en bilindik ismi ile elektrikli ya da kablolu ısıtma sistemleri şeklinde ifade edersek yanlış olmaz.
Bu ısıtma sistemi günümüzde çoğu mekanda kolaylık ile kullanılabilir. Uygulanabileceği alanları ele alırsak “okul, hastane, konutlar, iş hanlarında, rezidanslarda, hamamlarda, yüzme havuzu ve kış bahçelerinde” gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Stadyumlar’da buzlanmanın önüne geçmek kar eritmek için kullanılmaktadır. Kullanıldığı bir çok alan vardır bunlardan bir kaçı “otoyollarda, köprülerde, yangın borularında, yaya merdivenlerinde, üst geçitlerde, fabrikalarda, tanklarda” kullanılmaktadır. Gördüğünüz gibi sadece ev ısıtmada kullanılmayan bu ileri teknolojiyi sizlerde kullanabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Fiyat

Elektrikli yerden ısıtma sistemini ilk defa kullanacakların aklında hep aynı soru yer alıyor “Elektrikli yerden ısıtma sistemi ne kadar masraflıdır?” diye düşünüyorlar. Elektrikli yerden ısıtma sistemi fiyatını etkileyen pek çok faktör olduğu için sabit bir fiyat biçmek imkansızdır.
Yerden ısıtma kurulum maliyeti açısından kullanıcıyı pek zorlamayacak cinsten olup, yapılan harcamadan sonra karşılığını uzun vadeli tasarruf olarak alırsınız. Fakat malzemelerin kalite oranı tasarruf oranına eşittir, malzeme kalitesi önemli bir faktördür.
Kullanılmakta olan malzemelerin sağlıklı ve uzun vadeli kullanım sağlaması önemlidir. Uygulama yapılacak yerin zemininin büyüklüğü, mekanın hangi aşamada olduğu (inşaat,restorasyon, eski yapı vs.) termostat miktarı ve kalitesi, son teknolojinin getirmiş olduğu Wİ-Fİ özelliği bulunan oda termostatlarının tercihi fiyatı etkileyen faktörlerdendir.
Fiyat ve teknik konularda bize danışmak isterseniz Rehau Yerden Isıtma ekibimiz ile 7/24 iletişim kurabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Uygulamalarının Artıları

Elektrikli yerden ısıtma sistemi ile sulu yerden ısıtma sistemi sıklıkla karşılaştırılır. Her iki ısıtma sisteminin avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır;

 • Elektrikli yerden ısıtma sistemi yer kaplamadığı için, minimal tasarımı ile alanın daha geniş olmasında fayda sağlayabiliyor
 • Kurulumu çok kolaydır
 • Yerden yukarıya verilen ısı tüm bölgelere etki ediyor ve buda tasarrufu arttırıyor daha konforlu bir tecrübe sağlıyor
 • Tasarruflu ve ekonomik ısıtma yöntemlerinden biridir.
 • Yangın ve ani akım değişimlerinde %100 güvenebilirsiniz.
 • Yaşam alanında herhangi bir atık gaz ve toz kalkmasına yol açmaz kesinlikle temiz bir şekilde kullanılır.
 • Uzun ömürlüdür ve uzun süre bakım yapmanıza bile gerek kalmayabilir.
 • Elektrik kesintisinde jeneratör yardımı ile ısınmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Kullanım Alanları

 • Ev (Villa, Apartman Dairesi), Hastane, Site(Toplu Konut), Hamam, Yüzme havuzu, Bahçe, Kış bahçesi, Okul, Stadyum Sera ve Hava alanlarında kullanılmaktadır.
 • Otoyollarda, rampalarda, garajlarda, köprülerde vb. mekanlarda buz eritmek için kullanılmaktadır.
 • Buz kütlelerinin çatılarda oluşmasını önlemek, su ve yangın borularındaki donmaların önüne geçmek için kullanılmaktadır.

Bizimle İletişime Geç Hemen Arayalım!

Yerden ısıtma, zemini bir radyatöre dönüştürerek enerji açısından verimli bir ısıtma sağlar. Zeminin altından geçen borular, bir oda boyunca tutarlı ısıtma görevi görür. Hava zemin seviyesinde ısıtıldığı için, bu, tavana kadar yükselen ısıtma havasıyla ilişkili atık olmadan bir oda boyunca mükemmel ortam sıcaklıkları sağlar.
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Category: Yerden Isıtma

M2’si 10€’dan başlayan yerden ısıtma sistemlerini etkileyen faktörlere göre fiyatta değişkenlik olabilmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Category: Yerden Isıtma

Evet! Sonradan yerden ısıtma günümüzde çokca tercih edilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Category: Yerden Isıtma

Load More

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]